KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16569184
nr 1656 9184
Carl Locher
(1851-1915), Danmark
Etsning, Signerad i tryck, Skagen 1902. Bildmått: 16x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x40 cm
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
måndag 11 november 2024
kl 18:29:46
Carl Locher
Läs mer om Carl Locher